Dermapen to innowacyjne urządzenie, które z powodzeniem wykorzystywane jest w medycynie estetycznej. Jest ono w pełni automatyczne, bardzo precyzyjne i pozwala osiągnąć niezwykłe efekty.
Na czym polega ta nowoczesna technologia?
Dermapen to nowoczesna technologia nakłuwania twarzy, która wykazuje dużą skuteczność. Mechanizm jej działania jest zbliżony do znanej i stosowanej od dłuższego czasu mezoterapii igłowej lub typowych zabiegów z użyciem rollerów. Wykorzystuje ona dwa zjawiska. Po pierwsze samo nakłuwanie skóry powoduje pobudzenie mechanizmów regeneracyjnych i zwiększoną produkcję kolagenu czy elastyny. W drugim etapie wykorzystywane są z kolei substancje czynne zawarte w kosmetykach stosowanych podczas zabiegu. Poprzez drobne nakłucia mogą one z powodzeniem dostawać się do głębszych warstw skóry i wydajnie poprawiać jej kondycję.
Jak wygląda urządzenie wykorzystywane podczas zabiegu?
Podczas zabiegu używane jest urządzenie, które kształtem przypomina typowy długopis. Jest ono w pełni zautomatyzowane i wyposażone w wymienne głowice posiadające kilkanaście cienkich igieł. Co ważne, urządzenie wprawia w ruch igły, które w ciągu sekundy mogą wykonać ponad tysiąc nakłuć. Są one przygotowane z hipoalergicznego molibdenu, dzięki czemu ryzyko niepożądanej reakcji alergicznej jest znacznie ograniczone. Głębokość nakłuć jest regulowana przez osobę wykonującą zabieg i uzależniona jest od stanu i potrzeb skóry pacjenta. Nakłucia wykonywane na głębokość kilku milimetrów pomagają skutecznie walczyć ze zmarszczkami, bliznami i rozstępami. Należy podkreślić, że tego typu zabieg może być z powodzeniem wykonywany nie tylko w obrębie skóry twarzy, ale również na skórze pozostałej części głowy oraz na dłoniach, udach, klatce piersiowej, pośladkach czy ramionach. Czas zabiegu zwykle wynosi około sześćdziesięciu minut i jest uzależniony od rodzaju i skali problemu. Poza tym, w większości przypadków konieczne jest wykonanie serii zabiegów.
Kto powinien skorzystać z zabiegu?
Tego typu zabieg wykorzystujący szybki ruch igieł jest polecany dla osób borykających się z problemem cellulitu, rozstępami, zmarszczkami czy bliznami. Poza tym, skutecznie zwęża on pory skóry oraz wzmacnia jej kondycję. Z zabiegu powinny również skorzystać osoby posiadające dość cienkie i osłabione włosy oraz te, u których na powierzchni skóry występują nieestetyczne przebarwienia.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
Tego rodzaju mezoterapia igłowa jest zabiegiem dość bezpiecznym. Nie może być ona jednak wykonywana w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Poza tym, zabieg nie powinien być wykonywany w przypadku występowania zmian o charakterze nowotworowym, nieuregulowanej tarczycy czy w czasie przyjmowania leków, które wpływają na obniżenie krzepliwości krwi. Zabieg powinien być odroczony w razie obecności stanów zapalnych skóry, takich jak na przykład trądzik różowaty lub wykwity opryszczki wargowej.