ochronamedyczna.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, modzie i urodzie

Uroda

Jakie można wyróżnić typy urody?

Jakie można wyróżnić typy urody?

Aby odpowiednio można było dobierać elementy garderoby czy odcienie kosmetyków, warto znać swój typ urody. Podobnie jak w odniesieniu do pór roku, wyróżnić można: wiosnę, lato, jesień i zimę.

Czym są typu urody?

Typy urody określa się na podstawie charakterystycznych cech, w tym koloru włosów, oczu czy karnacji. W zależności od odpowiedniego typu urody, zaleca się odpowiednie tonacje w odniesieniu do elementów garderoby czy stosowanych kosmetyków.

W jaki sposób można określić typu urody?

Typ urody można z powodzeniem ustalić samodzielnie. W tym celu należy usiąść przed lustrem w pomieszczeniu oświetlonym światłem naturalnym i określić swój kolor włosów. W dalszej kolejności należy wskazać kolor tęczówki oka oraz rodzaj cery. Poza tym, ważne jest wskazanie koloru opalenizny. W zależności od powyższych cech wyróżnia się cztery typy urody.

Czym cechuje się wiosna?

Kobiety w typie wiosny posiadają jasną cerę oraz tęczówki oczu w nienasyconych odcieniach zieleni, brązu lub błękitu. Włosy wiosny są w ciepłym odcieniu blondu, w tym brzoskwiniowym lub złotym Mogą być one także w kolorze jasnego brązu czy rude. Cera wiosny jest jasna i wpada w odcienie żółte lub pomarańczowe, a skóra opala się na brązowo. Makijaż wiosny powinien cechować się lekkością i ciepłą tonacją, zaś ubrania – odcieniami pastelowymi.

Czym cechuje się lato?

Kobiety lato cechują włosy w kolorze brązu, ciemnego blondu lub platyny. Tęczówki oczu są zwykle szare, a skóra w pierwszej kolejności opala się na czerwono. W dalszej kolejności zmienia ona zabawienie na odcień oliwkowy. W przypadku tego typu urody polecany jest mocny makijaż oka. Powinno być ono podkreślane za pomocą ciemnej kredki i tuszu do rzęs. Usta powinny być malowane pomadkami w kolorze różowych, czerwonych lub brzoskwiniowych. Kobiety lato wyglądać będą dobrze zarówno w tak zwanym brudnym różu, jak i fiolecie, czerwieni czy klastycznej czerni.

Czym cechuje się jesień?

Jesień to najcieplejszy z typów urody. W tym przypadku włosy są w kolorze ciepłego brązu oraz kasztanu. Mogą być również rude. Oczy są zielone lub brązowe, a karnacja śniada lub blada z piegami. Skóra po ekspozycji na nadmierne promenowanie słoneczne staje się zwykle czerwona. W makijażu jesieni powinny pojawiać się odcienie zieleni i brązu. Ponadto warto sięgać po złoto, czerwień i pomarańcz. Ubrania jesieni powinny być utrzymane w ciepłych i mocno nasyconych odcieniach.

Czym cechuje się zima?

Kobiety o tym typie urody posiadają jasną cerę, intensywnie zielone lub niebieskie oczy oraz włosy w kolorze ciemnego brązu lub czerni. Makijaż zimy powinien być utrzymany w chłodnej tonacji, a ubrania – w kolorze fioletowym, bordowym lub czarnym.

Udostępnij