ochronamedyczna.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, modzie i urodzie

PoradyUroda

Prawidłowe oczyszczanie twarzy – o czym pamiętać?

Prawidłowe oczyszczanie twarzy – o czym pamiętać?

Odpowiednie i regularne oczyszczanie twarzy to jeden z podstawowych elementów codziennej pielęgnacji. Oczyszczona skóra wykazuje większą podatność na działanie kremów, staje się przy tym także bardziej odporna na różnego rodzaju podrażnienia.

Oczyszczanie twarzy – o czym pamiętać?

Staranne oczyszczanie twarzy to krok, którego nie może zabraknąć podczas codziennej pielęgnacji cery. Dokładne oczyszczanie twarzy gwarantuje usunięcie wszystkich zanieczyszczeń i zapobiega zatykaniu porów. Dodatkowo regularne mycie skóry twarzy przyczynia się także do uregulowania procesów związanych z produkcją sebum. Warto pamiętać także o tym, że dobrze oczyszczona skóra o wiele łatwiej przyjmuje składniki aktywne maseczek i kremów.

Przy oczyszczaniu twarzy koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wybór dobrej jakości, naturalnych produktów, które będą stanowić optymalne połączenie delikatności i skuteczności. Produkty do oczyszczania twarzy nie powinny wywoływać podrażnień, a ich formuła musi gwarantować uczucie długotrwałego komfortu. Wybierając produkty do oczyszczania twarzy warto zadbać również o to, by zawierały one substancje takie jak kwas hialuronowy czy aloes, które odbudują barierę hydrolipidową skóry i przyczynią się do jej mocnego nawilżenia.

Peeling – skuteczny sposób na pozbycie się zanieczyszczeń

Peeling do twarzy to jeden z najprostszych i zarazem najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się różnego rodzaju zanieczyszczeń – kosmetyk ten stanowi idealne dopełnienie codziennej pielęgnacji, pozwalając na nieco głębsze i dokładniejsze oczyszczenie skóry.

Wśród peelingów można wyróżnić między innymi peelingi mechaniczne, które zawierają cząsteczki pomagające w pozbyciu się zrogowaciałego naskórka – ten typ peelingu najlepiej sprawdzi się w przypadku skóry mieszanej lub tłustej. Na rynku można spotkać także peelingi enzymatyczne, które rozpuszczają martwe warstwy naskórka przy pomocy specjalnych enzymów – w odróżnieniu od tradycyjnego peelingu mechanicznego, produkt tego typu nie posiada drobinek, które mogłyby powodować podrażnienia, doskonale sprawdzi się więc nawet w przypadku bardzo wrażliwej skóry.

Peeling kawitacyjny – sprawdzony sposób na oczyszczanie twarzy

Peeling kawitacyjny to skuteczny sposób oczyszczania twarzy, który opiera się na wykorzystaniu ultradźwięków. Zabieg ten jest nie tylko skuteczny, ale cechuje się także wysoką nieinwazyjnością, dzięki czemu może być stosowany nawet przez osoby o bardzo wrażliwej czy naczynkowej cerze.

Dodatkowo zabieg kawitacji, oprócz dokładnego oczyszczenia twarzy, doskonale stymuluje również krążenie, pobudzając tym samym skórę do szybszej i bardziej efektywnej regeneracji.

Udostępnij