ochronamedyczna.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, modzie i urodzie

PoradyUroda

Czym cechuje się makijaż matowy?

Czym cechuje się makijaż matowy?

Jeszcze do niedawna największą popularnością wśród kobiet cieszył się makijaż pełen perłowego blasku. Jednak, od niedawna jest on stopniowo wypierany przez tak zwany makijaż matowy. Tego typu makijaż jest bowiem nie tylko efektowny, ale również bardzo praktyczny i łatwy do wykonania.

Z czego wynika popularność matowego makijażu?

Makijaż o matowym wykończeniu cenią przede wszystkim kobiety borykające się z nadmiernie świecącą i przetłuszczającą się cerą. W ich wypadku perłowe wykończenie makijażu stosowanego do niedawna jeszcze bardziej uwidaczniało problem. Z kosmetyków o matowym wykończeniu powinny również korzystać kobiety o cerze mieszanej. Poza tym, produkty o matowym wykończeniu są cenione za swoją trwałość. Wynika ona za dużej zawartości pigmentów. Dzięki nim nawet niewielka ilość kosmetyków sprawia, że skóra prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Nie można również zapominać o tym, że za pomocą matowego makijażu oczu można optycznie je pomniejszać, na co powinny zwracać szczególną uwagę kobiety noszące okulary lub mające dość głęboko osadzone oczy.

Na co należy zwracać uwagę wykonując makijaż o matowym wykończeniu?

Wykonanie matowego makijażu wymaga dużej staranności. W przeciwnym razie dochodzić może do podkreślenia mankamentów. Poza tym, niezwykle ważna jest odpowiednia ilość stosowanych kosmetyków. Ich zbyt gruba warstwa może powodować powstawanie mało atrakcyjnego efektu maski. Nieprawidłowo aplikowane kosmetyki mogą się również gromadzić w bruzdach twarzy i podkreślać znajdujące się na niej zmarszczki. Nie można również zapominać o tym, że tego typu makijaż matowy daje wrażenie ciężkości. W tym przypadku polecane jest zatem wykonywanie mocnego makijażu oczu i delikatnego makijażu ust lub odwrotnie. Podkreślenie zarówno oczu, jak i ust może wprowadzać wrażenie przeładowania i nie prezentuje się dobrze.

Czy warto się decydować na makijaż matowy w okresie lata?

Makijaż o matowym wykończeniu sprawia wrażenie ciężkości. Poza tym, pod wpływem wysokiej temperatury może dochodzić do powstawania na skórze twarzy plam. Nadmiar kosmetyków może się również gromadzić w obrębie bruzd i zmarszczek. Mimo tych zagrożeń nie trzeba rezygnować z matowego makijażu w okresie lata. Ważny jest jednak wybór odpowiednich kosmetyków. Powinny się one zatem cechować neutralnymi i delikatnymi odcieniami. Poza tym, każda kobieta powinna mieć przy sobie matujące bibułki, za pomocą których w łatwy i szybki sposób może skorygować makijaż w ciągu dnia i usunąć nadmiar zbierającego się na powierzchni skóry sebum.

Udostępnij