ochronamedyczna.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, modzie i urodzie

Uroda

Jak się pozbyć podwójnego podbródka?

Jak się pozbyć podwójnego podbródka?

Podwójny podbródek jest warstwą tkanki tłuszczowej, która zlokalizowana jest w górnej części szyi. Potęguje się to wraz z wiekiem, a opadająca tkanka tłuszczowa tworzy nieestetyczny fałd, który przypomina drugą brodę. Niestety nadmiar tkanki tłuszczowej w tych okolicach sprawia, że twarz traci swój naturalny kontur i wydaje się znacznie pełniejsza.

Przyczyny powstawania podwójnego podbródka

Do najczęstszych przyczyn powstawania podwójnego podbródka możemy zaliczyć wadliwą postawę. Niestety częste pochylanie głowy jest przyczyną braku sprężystości mięśni szyi i podbródka. Z tego właśnie powodu w tkankach rozrastają się komórki tłuszczowe. Kolejną przyczyną powstawania komórek tłuszczowych w okolicy podbródka jest zła pozycja podczas snu. Oczywiście nie możemy zapominać o uwarunkowaniach genetycznych do tego zaburzenia. Niewątpliwie nadmiar tkanki tłuszczowej i wody w organizmie będzie potęgował powstawanie podwójnego podbródka. Choroba tarczycy oraz zbyt częste opalanie się na słońcu również mogą wpłynąć na przyspieszone odkładanie się tłuszczu w rejonach szyi.

Jak się pozbyć podwójnego podbródka?

Aby pozbyć się niechcianego podwójnego podbródka, należy poddać się zabiegowi. Oczywiście można tego dokonać zarówno mniej, jak i bardziej inwazyjną metodą.

Problem podwójnego podbródka można wyeliminować w bardzo prosty sposób. Pomocne są w tej kwestii nowoczesne metody medycyny estetycznej. Przed podjęciem decyzji jaką metodę wybrać, warto skonsultować się z kosmetologiem. Jednakże połączenie różnych technologii daje najlepsze efekty i znacznie poprawia elastyczność skóry, a także skutecznie usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej. Dobrym pomysłem będzie wdrożenie zabiegów odżywiających, które dostarczą niezbędnych substancji.

Metody pozbywania się podwójnego podbródka

Jedną z metod jest zastosowanie fali uderzeniowej. Polega to na wykorzystaniu fal akustycznych, które pobudzają aktywność tkanki łącznej. Celem jest wymuszenie kontrolowanej regeneracji. Metoda ta znacznie poprawia krążenie krwi i jednocześnie redukuje niechciany tłuszcz.

Lipoliza iniekcyjna to świetna alternatywa dla liposukcji. Jest to metoda bezinwazyjna i idealnie nadaje się do miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej. Dlatego też najlepiej sprawdzi się w przypadku problemów z podwójnym podbródkiem. Metoda ta uważana jest za najbezpieczniejszą w swojej kategorii.

Termolifting to kolejny dobry sposób na pozbycie się podwójnego podbródka, szczególnie w przypadku nadmiaru wiotkiej skóry. Podczas zabiegu wykorzystywane jest promieniowanie podczerwone IR.

Udostępnij