ochronamedyczna.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, modzie i urodzie

PoradyUroda

Olej rycynowy – właściwości i zastosowanie

Olej rycynowy – właściwości i zastosowanie

Olej rycynowy ma wiele praktycznych zastosowań, spośród których warto wyróżnić naturalne wzmocnienie i wydłużenie rzęs. Dlatego preparaty z olejem rycynowym są powszechnie stosowane w gabinetach kosmetycznych oraz podczas domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto zatem przyjrzeć się bliżej właściwościom tej niezwykłej substancji.

Olej rycynowy – skład i właściwości

Popularny olej rycynowy to substancja o bardzo gęstej konsystencji produkowana z rącznika pospolitego. Co ważne, preparat ten uzyskuje się w wyniku przeprowadzenia specjalnej obróbki termicznej, dzięki której olej rycynowy nie zawiera trującej rycyny. W związku z czym olej rycynowy jest całkowicie bezpieczny i można go z powodzeniem stosować w codziennej pielęgnacji.

Olej rycynowy na rzęsy swoją popularność i skuteczność zawdzięcza przede wszystkim niezwykłym właściwościom przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Ponadto olej rycynowy jest bogaty w cenne dla naszych rzęs składniki takie jak białka, minerały, kwasy tłuszczowe, czy witamina E, które mają korzystny wpływ nie tylko na rzęsy, ale i na włosy oraz paznokcie.

Olej rycynowy – jak go poprawnie stosować?

Jeśli chcemy zacząć stosować olej rycynowy na rzęsy, to przede wszystkim warto zakupić dobry jakościowo produkt, który w swoim składzie ma czysty olej rycynowy niezmieszany z innymi olejami.
Gdy już kupimy odpowiedni preparat, możemy go z powodzeniem zacząć stosować jako naturalną odżywkę do rzęs.

W tym celu najlepiej nałożyć olej rycynowy na rzęsy przed snem, a zmyć go z samego rana zaraz po przebudzeniu. Oczywiście, zanim zaaplikujemy olej rycynowy na powierzchnię rzęs, najpierw trzeba je dokładnie oczyścić z tuszu oraz innych zanieczyszczeń. Dopiero na tak przygotowane rzęsy możemy nanieść odrobinę oleju rycynowego przy pomocy czystego wacika kosmetycznego.

Olej rycynowy – efekty kuracji

Pierwsze efekty stosowania oleju rycynowego na rzęsy powinniśmy zobaczyć już po 2-3 tygodniach. Jeśli stosowaliśmy olej rycynowy prawidłowo, to nasze rzęsy staną się gęstsze, grubsze, lepiej odżywione, a także odrobinę ciemniejsze.

Jednak by efekt ten utrzymywał się trwale, musimy pamiętać o regularnym stosowaniu oleju rycynowego na rzęsy przez okres co najmniej kilku miesięcy. Na szczęście taki zabieg pielęgnacyjny nie jest specjalnie uciążliwy ani kosztowny.

Zatem chcąc wzmocnić rzęsy, aby wyglądały zdrowo i zachwycały swoją gęstością, warto sięgnąć po olej rycynowy na rzęsy. Ponieważ kuracja z zastosowaniem oleju rycynowego sprawi, że nasze rzęsy będą zawsze piękne i odpowiednio odżywione.

Udostępnij