ochronamedyczna.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, modzie i urodzie

PoradyUroda

Farbowanie włosów w domu – o czym pamiętać?

Farbowanie włosów w domu – o czym pamiętać?

Farbowanie włosów w domu to krok, na który decyduje się coraz więcej osób. Wygoda i oszczędność czasu to tylko niektóre z wielu kwestii przemawiających na korzyść domowej koloryzacji.

Farbowanie włosów w domu – dla kogo?

Farbowanie włosów w domu to idealny pomysł dla wszystkich osób, którym zależy przede wszystkim na wygodzie – decydując się na domową koloryzację nie trzeba czekać na wolny termin u fryzjera, a cały zabieg można z powodzeniem przeprowadzić w domowej łazience.

Koloryzacja włosów na własną rękę pozwoli także w znacznym zmniejszeniu kosztów związanych z farbowaniem – bardzo często zabieg farbowania w profesjonalnym salonie fryzjerskim wiążę się bowiem z dość sporym wydatkiem.

Dodatkowo produkty dostępne na rynku gwarantują uzyskanie równomiernego i niezwykle naturalnego efektu. Oprócz tego decydując się na farbowanie włosów w domu można pokusić się o użycie naturalnych farb, które nie zniszczą i nie obciążą włosów.

Domowa koloryzacja – o czym pamiętać?

Decydując się na wykonanie koloryzacji w domu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze farbowanie włosów w domu powinno odbywać się zgodnie ze wskazówkami producenta umieszczonymi na opakowaniu. Warto pamiętać o tym, że jakiekolwiek modyfikacje dotyczące proporcji poszczególnych składników preparatu lub czasu aplikacji mogłyby prowadzić do nadmiernego obciążenia, a nawet mocnego zniszczenia włosów.

Przed rozpoczęciem zabiegu domowego farbowania włosów warto zadbać także o dokładną ochronę skóry i ubrań, tak aby zapobiec ich trwałemu zabrudzeniu. Aby uniknąć uporczywych plam na czole i w okolicy szyi, warto pokryć skórę cienką warstwą delikatnego kremu. Dodatkowo podczas farbowania powinno używać się wyłącznie niepotrzebnych, zużytych ubrań, chroniąc przy tym ramiona ręcznikiem lub specjalną folią do koloryzacji włosów.

Przed farbowaniem włosów warto przygotować sobie również odpowiednie miejsce – najlepiej w kuchni lub łazience – i zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne akcesoria, w tym niewielkich rozmiarów, plastikową miseczkę, grzebień o szeroko rozstawionych zębach i kilka klamerek do włosów.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Tuż po farbowaniu włosy mogą być nieco obciążone, do ich pielęgnacji warto stosować więc specjalistyczne kosmetyki, które odżywią i nawilżą włosy, dodatkowo ochronią je również przed szybką utratą koloru.

Dobrym pomysłem może okazać się zakup odżywek i szamponów dedykowanych włosom farbowanym, które zapobiegną wypłukiwaniu koloru, podkreślając blask i doskonale wzmacniając strukturę włosa. Świetnym rozwiązaniem okażą się także różnego rodzaju maski i odżywki nawilżające, które świetnie wygładzą włosy, dodając im siły i sprężystości.

Udostępnij