ochronamedyczna.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, modzie i urodzie

Porady

Dezynfekcja – skuteczna minimalizacja zagrożenia

Dezynfekcja – skuteczna minimalizacja zagrożenia

Wiele osób myśli, że dzięki dezynfekcji można całkowicie zlikwidować zagrożenie. Niestety, ale tak nie jest. Dostępne środki do dezynfekcji nie pozwalają na takie rzeczy. One je ograniczają w znacznym stopniu. Zagrożenie nadal gdzieś czyha, ale już tak mocno nie trzeba się go obawiać. Istnieją różne sposoby na wykonanie dezynfekcji, dzięki czemu różnych wirusów, bakterii, czy też patogenów można pozbyć się w skuteczny sposób.

Sposoby na dezynfekcję

Nie każda osoba zdaje sobie sprawę z tego, że ma się do czynienia z różnymi sposobami na wykonanie dezynfekcji. Pierwsza grupa metod to dezynfekcja fizyczna. Do tej grupy zalicz się m.in. dezynfekcję przy pomocy promieni UV o długości 256 nm. Jednak najpopularniejsza grupa to dezynfekcja chemiczna. To właśnie liczne środki do dezynfekcji sklep, które coraz częściej goszczą nawet w polskich domach. W tej grupie produktów znaleźć można m.in.:

  • związki halogenoforow,
  • fiolet krystaliczn,
  • kwasy i zasady,
  • nadmanganian,
  • fenole,
  • aldehydy.

Jednak najpopularniejsze są środki na bazie alkoholu, które zawsze należy używać zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. W szczególności, jeżeli mowa jest o małych dzieciach.

Trzecia grupa metod służących dezynfekcji to działania termiczno – chemiczne. W skrócie można powiedzieć, że jest to połączenie działania wysokiej temperatury z użyciem wyżej wymienionych środków chemicznych.

Dezynfekcja rąk i powierzchni skóry

Dba się nie tylko o dezynfekcję różnych powierzchni, jak chociażby blaty w powierzchniach laboratoryjnych. Należy również baczną uwagę zwrócić na to, aby systematycznie dezynfekować ręce i ogólnie powierzchnię skóry. Jeżeli to możliwe, należy zakładać rękawiczki jednorazowe. Doskonałym przykładem w tej kwestii są lekarze, którzy podczas wykonywania zabiegów operacyjnych, muszą mieć takie rękawiczki obowiązkowo. To jednak nie oznacza, że „zwykli” ludzie nie muszą ich nosić. Nakładanie ich podczas zakupu bułek wszystkim powinno wejść w krew.

Gdzie kupić środki do dezynfekcji

Osoby chcące wyposażyć się w tego typu elementy, mogą wejść na https://czystyszop.pl/, gdzie znajdą bardzo szeroki asortyment produktowy. Otrzymać można dzięki nim różnego rodzaju płyny. Przydadzą się one do czyszczenia w zakładach pracy, jak również w domach. Jak już jednak było mówione, podczas ich stosowania, należy zachować maksymalne środki ostrożności. W sklepie również oferowane są rękawiczki jednorazowe w różnych rozmiarach. Tak aby każda z osób mogła znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. 

 

Udostępnij