ochronamedyczna.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, modzie i urodzie

Porady

Implant – czy warto się na niego zdecydować?

Implant – czy warto się na niego zdecydować?

Nowoczesna medycyna stomatologiczna umożliwia każdemu człowiekowi posiadanie zdrowego i pięknego uzębienia. Zmieniają się także metody przeprowadzania wszystkich zabiegów, mniej lub bardziej poważnych, każdy tak samo ważny – wszystkie stały się bezbolesne. Implanty są coraz bardziej popularne, ponieważ sam proces zakładania stał się chlebem powszednim dla stomatologów, a efekt jest zniewalający. Zamiast lecieć do Turcji czy Iranu na wątpliwej jakości zabiegi, można wykonać sobie piękny uśmiech w Polsce, w sprawdzonych klinikach, u doświadczonych specjalistów.

Czym jest implant zębowy i dla kogo?

Najbardziej popularna definicja mówi, że implant to element zastępujący korzeń naszego zęba. Wykonuje się go przeważnie z tytanu. Na kształt walca lub specyficznie ściętego u dołu stożka. Jest to dobre rozwiązanie dla każdego dorosłego, który utracił swoje zęby w wyniku wypadku, choroby, innych zdarzeń losowych, a może wyłącznie w celu poprawy estetyki swoich zębów. Mówi się bardzo często, że implanty nie są trwałe, co jest mitem. W większości przypadków, poprawnie założony implant wystarcza na całe życie i nie ma potrzeby dalszej ingerencji.

Cena implantu

Zabieg nie należy do najtańszych, podobnie jak wykonanie licówek czy bondingu. Przedział cenowy to od 1800 zł do 4000 zł za pojedynczą, tytanową śrubę. Biorąc pod uwagę, że za jednego zęba zapłacić trzeba mniej/więcej 2500 zł, za implanty wszystkich zębów zapłacimy 80 tysięcy zł (2,5 zł * 32 zęby), nie licząc zębów mądrości, które jeśli już się wyrzynają, to warto je usunąć, co generuje kolejne koszty (ok 700 zł za jeden ząb).

Implanty zęba Warszawa: W stolicy stan uzębienia można poprawić w bardzo wielu miejscach, zarówno na NFZ, jak i prywatnie. Znajdziemy tam nawet Klinikę Implantologii! Jak sama nazwa wskazuje, miejsce to specjalizuje się w wykonywaniu implantów i przeprowadzanie pacjentów przez okres leczenia po zabiegu, a także późniejsze efekty. Warszawscy stomatolodzy najczęściej oczekują od nas kwoty od 2 do 3,5 tysiąca za jeden implant. Natomiast za implanty na podbudowie z cyrkonu, trzeba zapłacić minimum 3,3 tysiąca złotych.

Czy warto zdecydować się na implanty?

Główną zaletą jest to, że w przypadku wykonania implantów wszystkich zębów, dajemy sobie gwarancję, że już żadne nie będą nas boleć. Oczywiście przy założeniu, że wszystko zostało właściwie wykonane. Warto potraktować to jak inwestycję w siebie – dobre samopoczucie i pewność siebie, które niewątpliwie daje nam piękny uśmiech, będzie owocowało również zawodowo.

Udostępnij