ochronamedyczna.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, modzie i urodzie

Porady

Akcesoria dla niemowląt i dzieci

Akcesoria dla niemowląt i dzieci

Okazuje się, że wyprawka dla pociechy urodzonej latem trochę różni się od wyprawki dla zimorodków. Mowa tutaj zwłaszcza o ubrankach oraz akcesoriach niezbędnych podczas opieki nad malcem. W sklepach dostępne są sprawdzone produkty. Warto wiedzieć, jakie akcesoria dla niemowląt i dzieci są niezbędne.

Najlepsze akcesoria dla niemowląt i dzieci – jakie wybrać?

Już parę tygodni przed planowanym terminem urodzenia dziecka, należy spakować torbę do szpitala. Trzeba dopilnować, żeby znalazły się w niej ubranka dla dziecka, chusteczki nawilżane, pieluchy, a także bambusowa pieluszka do okrycia noworodka. Warto wiedzieć, że bardzo istotne są koszule rozpinane z przodu, a także poduszki do karmienia piersią. W obecnych czasach często wykorzystywane są ubranka niemowlęce w postaci body z długim rękawem. Dobrym pomysłem jest kupno skarpetek, czapeczki, a także śpioszków najlepiej zapinanych na brzuszku na napy. Nie można też zapomnieć o ręczniku niemowlęcym zrobionym najlepiej z miękkiego materiału. Sprawdzonym wyborem jest bambus, a także bawełna. Jeżeli mowa o akcesoriach dla niemowląt i dzieci, trzeba powiedzieć o otulaczu, a także kocyku, który pozwoli otulić pociechę w szczelny sposób. Celem jest to, żeby co najmniej w pierwszych dniach życia zapewnić mu warunki porównywalne do tych, które zna z brzucha swojej mamy. Celem jest też zadbanie o komfort termiczny dziecka.

Ważne akcesoria dla każdego niemowlaka – co trzeba wiedzieć?

W sklepach i aptekach stacjonarnych oraz internetowych https://gemini.pl/kategoria/dziecko/akcesoria-dzieciece dostępne są sprawdzone produkty przeznaczone dla niemowląt oraz dzieci. Najlepiej zakupić je od uznanej firmy. Bardzo istotne jest kupno pościeli do łóżeczka. Powinna być zrobiona z naturalnych materiałów. Najlepiej, kiedy wypełniona jest bezpiecznym, syntetycznym materiałem. Dobrym pomysłem jest kupowanie pościeli w komplecie. W sklepach dostępne są kołderki o wymiarach przystosowanych do niemowląt. Można też zakupić płaską poduszkę. Każdy rodzic powinien pamiętać o tym, że niemowlę trzeba karmić na żądanie, czyli nie rzadziej niż co 3-4 godziny. To bardzo istotna część dnia rodzica oraz dziecka. Dlatego warto zakupić poduszkę do karmienia. Jest to element, który z pewnością powinien być spakowany do wyprawki. Jak się okazuje, poduszka do karmienia w kształcie rogala sprawia, że można skupić się na prawidłowym przystawieniu pociechy do piersi, zamiast myśleć o jego ułożeniu w ramionach, co bywa problematyczne. Oprócz tego odciąża się w ten sposób plecy, gdyż ciężar pociechy spoczywa na poduszce. W czasie karmienia w pozycji lezącej poduszkę warto podłożyć sobie pod głowę bądź włożyć pomiędzy kolana. Powinna być ona dobrej jakości. Zalecane jest kupno poduszki hipoalergicznej. Celem jest to, żeby dziecko nie nabawiło się żadnych alergii. Najlepiej zakupić poduszkę do karmienia wyposażoną w dodatkową opcję. Mowa tutaj o kieszonce. Dzięki niej można włożyć wkładki laktacyjne bądź ulubioną zabawkę maluszka.

Udostępnij