ochronamedyczna.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, modzie i urodzie

PoradyUroda

Wypadanie włosów przyczyna – co warto wiedzieć?

Wypadanie włosów przyczyna – co warto wiedzieć?

Miliony osób na świecie każdego dnia zmagają się z problemem wypadania włosów. Niektórzy z nich godzą się ze swoim losem, a inni starają się na różne sposoby walczyć z tym zjawiskiem. Jeśli jednak chce się skutecznie zatrzymać wypadanie włosów, a być może nawet spowodować ich porost, trzeba się w pierwszej kolejności dowiedzieć, jakie są powody wypadania włosów.

Kiedy włosy wypadają?

Na samym wstępie należy sobie jasno powiedzieć, że włosy wypadają każdego dnia każdemu człowiekowi. Jest to naturalny proces, podczas którego jedne włosy obumierają i odpadają, a na ich miejsce pojawiają się nowe. Każdego dnia przeciętna osoba traci nawet około 100 włosów. Problem natomiast robi się wtedy, gdy ilość ta gwałtownie rośnie. W takiej sytuacji mowa jest o nadmiernym wypadaniu włosów. Co może być tego powodem?

Nadmierne wypadanie włosów przyczyna

Od czego więc należy zacząć wyjaśnianie tego, z jakiego powodu włosy mogą wypadać w sposób znacznie przekraczający normę? Jak się okazuje, czynników powodujących taki stan rzeczy jest naprawdę bardzo wiele. Nie da się jednak ukryć, że zdecydowanie najczęściej spotykanym powodem jest wypadanie włosów u mężczyzn, co jest spowodowane uwarunkowaniem genetycznym. Co ciekawe może się to zdarzyć także kobietom, lecz w znacznie mniejszym stopniu.
To oczywiście nie wszystko, ponieważ włosy wypadać mogą z naprawdę różnych powodów. Warto w tym miejscu wymienić przede wszystkim ekspozycje włosów na silne światło słoneczne, a głównie na znajdujące się w nim bardzo szkodliwe światło UV. Włosy mogą wypadać z powodu ich niewłaściwej pielęgnacji, czyli używania np. nieprawidłowo dobranego do rodzaju włosów szamponu. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że włosy potrafią wypadać z powodu nieprawidłowej diety, a nawet zbyt dużego poziomu stresu.

Jak poradzić sobie z problemem wypadających włosów?

Jak wic widać po powyższym opisie, wypadanie włosów może dotknąć dosłownie każdego. Nie ma znaczenia w tym wypadku płeć, wiek czy też pozycja społeczna, włosy może zacząć tracić dosłownie każdy. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób zastanawia się nad tym, jak proces ten zatrzymać, a być może nawet odwrócić.
Zdecydowanie najważniejszą sprawą na początek jest to, aby wyeliminować wszystkie czynniki destrukcyjne dla włosów. Należy więc pamiętać o tym, aby pielęgnować je odpowiednimi środkami, dbać o codzienną dietę, a także nie narażać włosów na działanie światła UV.
Rzecz jasna nie da się uniknąć wypadania włosów spowodowanego genetyką, więc powinno się przynajmniej wiedzieć to, jak można z tym zjawiskiem walczyć. Jak się bowiem okazuje, na rynku znaleźć można wiele środków farmakologicznych, w tym również tych aptecznych, które mogą przyczynić się do wzmocnienia włosów i zatrzymania procesu ich wypadania.

Udostępnij