ochronamedyczna.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, modzie i urodzie

PoradyUroda

Domowe sposoby na popękane pięty

Domowe sposoby na popękane pięty

Popękane pięty to wstydliwy problem, z którym jednak stosunkowo łatwo możemy sobie poradzić w domowym zaciszu. W takim przypadku warto postawić na codzienną pielęgnację pięt dobrej jakości kosmetykami oraz specjalnymi preparatami. Jak zatem skutecznie zadbać o popękane pięty w domu? Poniżej przedstawiamy kilka prostych i niezawodnych sposobów.

Domowa kąpiel dla popękanych pięt

Popękane pięty nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą również wywoływać dyskomfort oraz prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych. Dlatego, jeśli zauważymy, że skóra na naszych piętach jest mocno wysuszona i twarda, warto zafundować im regularne kąpiele na przykład w wodzie z solą, naparze z ziół, siemieniu lnianym lub w wodzie z mlekiem.

Moczenie stóp powinno trwać około 20 minut, a po każdym zabiegu stopy należy dokładnie spłukać samą wodą i starannie osuszyć. Następnie trzeba usunąć zrogowaciały naskórek i posmarować pięty oraz całe stopy głęboko nawilżającym kremem. Takie kąpiele można z powodzeniem wykonywać kilka razy w miesiącu.

Skuteczne kuracje na popękane pięty

Chcąc skutecznie zadbać o popękane pięty, można też nabyć specjalistyczne kremy do stóp bogate w mocznik lub witaminę A, które działają nawilżająco i odżywczo na skórę pięt. Oprócz kremów w drogeriach i aptekach możemy spotkać także specjalne preparaty do kąpieli, maści oraz kapsułki również zawierające te dobroczynne składniki.

Poza tym warto też zafundować swoim piętom nocną kurację nawilżającą. Do tego celu wystarczy kupić odpowiedni preparat, którym posmarujemy pięty przed snem, a następnie należy założyć na stopy bawełniane skarpetki. Gdy wstaniemy rano, stopy będą zdecydowanie bardziej nawilżone, a regularne powtarzanie tej kuracji pomoże nam w osiągnięciu upragnionego efektu gładkich stóp.

Odpoczynek dla zmęczonych stóp

Walcząc z popękanymi piętami, zastanówmy się też, jak wygląda nasza codzienna aktywność oraz co jeszcze możemy zrobić, aby odciążyć nasze stopy w ciągu dnia. Być może powinniśmy zainwestować w porządniejsze obuwie, zastosować odpowiednie ćwiczenia na zmęczone stopy, czy też po prostu częściej odpoczywać. To wszystko ma znaczenie dla naszych stóp oraz pięt, nie należy zatem ich zaniedbywać podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Podsumowując, jeśli chcemy mieć piękne i zadbane pięty powinniśmy pamiętać o ich regularnej pielęgnacji przy pomocy domowych kąpieli oraz specjalnych kremów. Co ważne, nie musimy wcale na ten cel wydawać dużych kwot, domowe sposoby wystarczą nam bowiem w zupełności, aby móc cieszyć się zdrowymi i gładkimi piętami.

Udostępnij